Jazyková verze

Angličtina
24.9.2015

Výstava „Dekáda“ slavnostně otevřena

V úterý 22. září 2015 byla v umělecké galerii Moser na Staroměstském náměstí v Praze slavnostně otevřena výstava děl studia Bystro design, které v roce 2005 založila dvojice sklářských výtvarníků - Dagmar Pánková a Leoš Smejkal. Do tohoto projektu vložili oba výtvarníci svůj talent, řemeslnou zručnost, dlouholeté zkušenosti ověnčené mnohými úspěchy i smysl pro humor a nadsázku. Oba se věnují vlastním výtvarným počinům, ale ve studiu Bystro Design navíc spojili síly pro společnou designérskou tvorbu.

V rámci Bystro Design autoři participují zejména na velkých projektech, jako je vybavení hotelů, lodí nebo rezidencí, vytvářejí návrhy vlastních designově artových kolekcí a menších zakázkových sérií skla pro luxusní interiéry. Jejich nejnovějšími díly jsou dvě ručně foukané a broušené vázy „Islandské sopky", které vytvořili ve spolupráci se sklárnou Moser.

Výstava s názvem „Dekáda", mapující desetileté trvání společného projektu obou designérů, potrvá do konce roku 2015. Srdečně zveme k jejímu zhlédnutí. Více informací k výstavě zde

Vernisáž k výstavě Dekáda