Jazyková verze

Angličtina
14.5.2014

Vernisáž výstavy „Česká sklářská škola se představuje“

Zahájení nového cyklu výstav v umělecké galerii Moser

V letošním roce vstupuje do svého 4. ročníku soutěž mladých výtvarníků, studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol sklářského a uměleckého směru - „Cena Ludwiga Mosera“, která přináší mladým lidem důležité praktické zkušenosti.

Odborná porota soutěže vedená PhDr. Helenou Koenigsmarkovou, ředitelkou Uměleckoprůmyslového musea V Praze, od samého počátku oceňovala kvalitu nejzdařilejších studentských návrhů a později pak zvyšující se úroveň jednotlivých ročníků. Školy tak názorně ukázaly, že vycházejí ze slavné tradice českého sklářského řemesla, ale každá z nich navíc přispívá k jeho budoucnosti svým vlastním způsobem. Proto také vznikla myšlenka uspořádat v umělecké galerii Moser na Staroměstském námětí v Praze volný cyklus výstav jednotlivých sklářských škol, na kterých by prezentovaly svoji filosofii a představily by díla předních absolventů a pedagogů školy i talentovaných studentů.

Vernisáž první výstavy nového cyklu proběhla v úterý 13. května 2014 a hostům se představila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod zajímavou instalací děl trojice svých absolventů a zároveň významných sklářských výtvarníků - Ivany Houserové, Martina Hlubučka a Libora Doležala. Vystaveny jsou rovněž vybrané práce skupiny současných nejlepších studentů.

Srdečně vás zveme do Umělecké galerie Moser, Staroměstské náměstí 15, Praha 1 (nároží ulice Celetné), kde si můžete vystavená díla osobně prohlédnout každý den od 10:00 - 21:00 hod. Výstava trvá do 31.8.2014.

Vernisáž výstavy "Česká sklářská škola se představuje"