Jazyková verze

Angličtina
6.2.2015

Vernisáž druhé výstavy „Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Kamenický Šenov"

Ve čtvrtek 5. února 2015 proběhla v Umělecké galerii Moser na Staroměstském námětí v Praze vernisáž druhé výstavy volného cyklu „Česká sklářská škola se představuje" , na které prezentuje svoji práci"Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov". Jak v úvodu vernisáže uvedli Doc., MgA., Pavel Kopřiva Ph.D, ředitel školy a PhDr. Jaroslav Polanecký, Ph.D., proděkan Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, historie školy, která v příštím roce oslaví 160 let od svého založení, je dlouhá, slavná a zároveň plná úskalí. Osudy školy jsou spjaté nejen s proměnami sklářství, ale i s historií českého pohraničí. Škola se může pochlubit dlouhým výčtem vynikajících osobností, které zde vyučovaly a studovaly, nejdůležitější však je, že může nabídnout kvalitní studium svým žákům současným i budoucím - což dokládá i samotná výstava.

Vedle děl renomovaných sklářských výtvarníků a zároveň pedagogů školy Pavla Kopřivy, Josefa Kříže, Petra Menše, Dagmar Pánkové, Ladislava Průchy a Petra Stacha výstava prezentuje i vybrané práce nejlepších studentů.

Výstava v Umělecké galerii Moser, Staroměstské námětí 25 (nároží ulice Celetná), Praha1 potrvá do 30. dubna 2015.Více informací zde.

Srdečně zveme na její shlédnutí.

Vernisáž druhé výstavy „Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Kamenický Šenov"