Jazyková verze

Angličtina
22.10.2012

Vázy "Towers" získaly "Cenu Ludwiga Mosera 2012"

U příležitosti zahájení Designbloku 2012 uspořádala sklárna Moser v pražské prodejní galerii Na Příkopě dne 3. října 2012 slavnostní večer s tiskovou konferencí, kde zástupci sklárny prezentovali design Moser 2012, připomněli úspěšné veletrhy ve světě a společně s odbornou porotou vyhlásili také vítěze sklářské soutěže mladých talentů „Cena Ludwiga Mosera 2012“. Soutěž podporuje získávání praktických zkušeností a samostatnou tvorbu mladých sklářských návrhářů. Pro vítěze soutěže je připravena stáž ve sklárně Moser spojená se vzorováním na huti a konzultacemi se sklářskými odborníky.

Vítěznou "Cenu Ludwiga Mosera 2012" v kategorii vysokých škol získal návrh dekorativních broušených váz „Towers“ autora Tadeáše Podrackého a zvláštní ocenění získala studentka Zuzana Kubelková za návrh dekorativních váz. V kategorii středních škol letos cena udělena nebyla.

Vítězný návrh roku 2011 v nabídce luxusního křišťálu Moser

Zaslouženou pozornost vzbudila kolekce křišťálových mís, které byly ve sklárně vyrobeny podle loňského vítězného návrhu autorky Světlany Svatošové, absolventky Střední průmyslové a vyšší odborné školy sklářské v Novém Boru. Pro svou invenci a nároky na kvalitní uměleckořemeslné zpracování byl návrh mladé designérky ve sklárně realizován a zařazen do výrobního programu.

Sklárna Moser tak dále rozvíjí tradici podpory tvorby mladých návrhářů a my všichni se můžeme těšit na jejich další díla, která přinesou českému sklářskému designu nové impulsy.

Cena Ludwiga Mosera 2012