Jazyková verze

Angličtina
6.9.2016

Přijměte pozvání do umělecké galerie Moser na výstavu "Česká sklářská škola se představuje"

Společně s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou Nový Bor Vás srdečně zveme do umělecké galerie Moser na Staroměstském náměstí ke zhlédnutí výstavy „Česká sklářská škola se představuje“.

Svá díla představí pedagogové školy a přední sklářští výtvarníci ak. malířka Stanislava Grebeníčková,  ak. malíř Milan Handl, MgA. Jiří Suchý a čtrnáct vybraných studentů školy.

Odborné sklářské školství má v Čechách dlouhou tradici a zásadní význam pro sklářskou výrobu i výtvarnou kulturu. V Novém Boru byla založena škola pro výuku kreslení a modelování pro učedníky, tovaryše a mistry sklářského řemesla v roce 1870, brzy se stala respektovanou institucí, určovala nové výtvarné trendy a významně přispěla k technologickému vývoji českého skla.

V současné době novoborská škola poskytuje všechny tři stupně sklářského vzdělání – jubilující obor Vyšší odborné školy sklářské, maturitní obor a učební obor ve všech zaměřeních. Za sto čtyřicet šest let existence školu absolvovala řada úspěšných sklářů, technologů i vynikajících výtvarníků.

Výstava potrvá od 14. května do 31. prosince 2016umělecká galerie Moser, Staroměstské náměstí 15 (nároží ulice Celetná), Praha 1. Těšíme se na Vás!

Otevírací doba