Jazyková verze

Angličtina
19.4.2011
Trofej pro vítěze European PGA Tour - Czech Open 2011

Unikátní křišťálová trofej pro vítěze European PGA Tour byla letos vítězi, Olivieru Fisherovi, slavnostně předána z rukou prezidenta České republiky Václava Klause. Trofej vyrobená ve sklárně Moser patří k mistrovským kouskům designového centra sklárny, Studia Moser. Ručně broušená trofej měří 45 cm a váží 3,5 kg. Golfový míček, který zdobí horní část prestižní trofeje, pokrývá přibližně 360 ručně broušených kuliček.

Foto: Vítěz turnaje, Olivier Fisher s křišťálovou trofejí (vlevo), prezident České republiky Václav Klaus a Olivier Fisher (vpravo)

Fotografie trofeje zde

 


Moser členem prestižního sdružení Comité Colbert

Francouzské sdružení luxusních značek Comité Colbert přijalo sklárnu Moser, a.s. za svého člena s platností od 1. července 2011. Tato událost je tím významná, že vůbec poprvé v historii této asociace byly za členy zvoleny i jiné než francouzské společnosti. Exkluzivní společenství, jehož členy jsou např. Chanel, Hermes, Dior, Cartier, Louis Vuitton, atd., ale i věhlasné francouzské sklárny Baccarat, Lalique a Saint-Louis, se letos rozšíří o sklárnu Moser, porcelánovou manufakturu Herend z Maďarska, německou společnost Leica a německého výrobce hodinek a psacích potřeb Montblanc.

Hlavním cílem Comité Colbert je šířit a propagovat ve světě hodnoty jako jsou tradice, řemeslná dovednost, kreativita a inovace. Součástí poslání Comité Colbert je zároveň ochrana průmyslových práv a duševního vlastnictví pro udržení a rozvoj tradiční rukodělné výroby luxusního zboží.

Celý příspěvek o členství vč. fotografií na tomto odkazu


Ministr zahraničních věcí Namibie poctil sklárnu návštěvou

Utoni Nujoma, ministr zahraničních věcí Namibie, poctil svou návštěvou sklárnu Moser v pátek 15. července 2011. Významný představitel republiky Namibie vyjádřil svůj obdiv nejen k historii sklárny Moser, ale také k řemeslnému umění našich sklářů. Jejich um si vyzkoušel osobně a s úspěchem vyfouknul sklářský půllitr. Pan ministr  také absolvoval ceremoniál přijetí do Klubu obřích číší spočívající v roztančení obří číše na stole, nalití tradičního likéru Becherovky a slavnostním přípitku s obřími číšemi. Na závěr pan ministr připsal pár osobních slov do pamětní knihy.


Smutná zpráva | Zemřel výtvarník František Vízner

František Vízner, významný výtvarník a sklářský mistr, zemřel 1. července 2011 ve věku 75 let po dlouhé nemoci. Jde o velkou ztrátu nejenom pro sklářský a výtvarný svět. František Vízner patřil mezi elitu světového sklářského umění. V roce 2010 byl uveden do Síně slávy cen Czech Grand Design. Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla a glyptiky spolupracoval se sklárnou Moser na kolekci broušených mís a váz. K vrcholům jeho díla patří právě ateliérové ručně broušené sklo, jemuž se intenzivně věnoval od 70. let a které mu vyneslo mezinárodní věhlas. Krása jeho předmětů je způsobena rovnými liniemi, geometrickými tvary a harmonií v proporcích jednotlivých děl, dokonalou volbou barvy skla a jeho vybroušením. Jeho broušené objekty mu vynesly řadu významných ocenění. Uměleckými díly F. Víznera se pyšní sbírky prestižních muzeí, např. Metropolitní muzeum v New Yorku, Victoria & Albert Museum v Londýně, Muzeum dekorativních umění v Paříži, Pinakotéka moderního umění v Mnichově, Národní galerie a Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Muzeum skla v Corningu a Národní muzeum moderního umění v Tokiu.

Fotogalerie uměleckých děl vytvořených ve spolupráci se sklárnou Moser na tomto odkazu


Velvyslanec Indie navštívil sklárnu Moser

Jeho excelence pan D.P. Srivastava, velvyslanec Indie, navštívil společně s manželkou 1. července 2011 sklárnu Moser. Se zájmem si prohlédli muzeum a při prohlídce sklářské hutě se netajili obdivem nad řemeslným umem našich sklářů. Obzvláště manželka velvyslance byla nadšena a slíbila, že nás v budoucnu opět velmi ráda navštíví.

Foto (zleva): Richard Ullisch, náměstek pro obchod a marketing Moser, D.P. Srivastava, velvyslanec Indie s manželkou, Pavel Černý, export manažer Moser


Křištálové číše Splendid pro papežského nuncia

Papežský nuncius pro Českou republiku a velvyslanec Vatikánu v České republice Diego Causero končí tento rok svůj úřad v ČR a vrací se do Vatikánu. Česká biskupská konference darovala papežskému nunciovi ručně broušené a zlatem zdobené křišťálové číše Splendid jako poděkování za jeho práci. Těší nás, že značka Moser je žádána k významným příležitostem jako hodnotný dar.

 

 


Ruská delegace navštívila sklárnu Moser

Dne 23.6.2011 navštívili sklárnu Moser velvyslanec Ruské federace pan Sergej B. Kiselev, generální konzul RF v Karlových Varech Sergey V. Shcherbakov, atašé Nikita S. Barsukov a zástupce KV kraje p. Borka. Poté, co si pan velvyslanec vyzkoušel nelehkou práci skláře, vyjádřil jim velké uznání. Ruská delegace nešetřila slovy chvály nad řemeslným mistrovstvím našich sklářů i pozoruhodnou historií sklárny Moser.

Společné foto: p. Borka, zástupce KV kraje, p. Ullisch, náměstek pro obchod a marketing Moser, p. Kiselev, velvyslanec Ruské federace, Andriy Furtsev, export manager Moser, p. Shcherbakov, generální konzul Ruské federace v Karlových Varech a p. Barsukov, atašé (zleva)

Fota vpravo: Sergej B. Kiselev, velvyslanec Ruské Federace, při tvarování křišťálového skla


Křišťálové glóby pro filmové hvězdy

Antonio Banderas, Jude Law, John Malkovich, Robert Redford, Sharon Stone, to je jen krátký výběr z věhlasných jmen filmového nebe, která byla na festivalu oceněny unikátním křišťálovým glóbem z produkce sklárny Moser.

Křišťálový glóbus v podobě dívky zvedající křišťálovou kouli vyrábí sklárna Moser ve spolupráci se sochařským ateliérem Miloše Vacka již od roku 2001. Kopii ceny je možné si prohlédnout ve sklářském muzeu sklárny Moser v Karlových Varech - Dvorech.

Zveme vás na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech od 1. - 9. července 2011 a při té příležitosti také k návštěvě sklárny Moser, kde můžete pozorovat mistry skláře při jejich práci. Magická atmosféra při foukání a tvarování výrobků, vůně vypalovaných dřevěných forem a krása žhavé hmoty ve vás jistě zanechá silný prožitek. Svou návštěvu můžete rozšířit o muzeum a prodejní galerii přímo v areálu sklárny. Těšíme se na vás.

Reportáž z natáčení České televize | Výroba křišťálových glóbů

Fotogalerie VIP MFF Karlovy Vary na tomto odkazu

Více informací o festivalových cenách najdete na tomto odkazu


Křišťálový dar pro prezidenta České republiky

Václav Klaus, prezident České republiky, oslavil 19. června 2011 významné životní jubileum. Při té příležitosti mu ředitel sklárny Moser pan Antonín Vlk a pan Jiří Michal předali darem unikátní křišťálovou vázu Bariel, jejíž autorem je známý český výtvarník Jiří Šuhájek. Křišťálová váza byla vyrobena sklářskými mistry v nových barevných kombinacích pro rok 2011.

Foto: Jiří Michal (vlevo), Václav Klaus, prezident České republiky (uprostřed) a Antonín Vlk, ředitel sklárny Moser (vpravo)


První dáma patronkou Splendidu

Livia Klausová, manželka prezidenta České republiky, pokřtila 5.5.2011 v prodejní galerii Moser Na Příkopě skleněnou plastiku „Mosty mezi staletími" vytvořenou k příležitosti stého výročí křišťálového nápojového souboru Splendid. Zároveň se stala jeho patronkou. Organizátory setkání velmi potěšila chvála manželky prezidenta, která patřila výrobkům sklárny i samotnému večeru. Dobré nálady „nejvýše postavené Češky“ si všimla i média a zaznamenala, že paní Livia byla nadšená a velmi spokojená.

Celý článek a fotografie ze společenského večera zde


Moser podpořil mladé jazzové talenty

Společnost Moser podpořila vydání vynikající nahrávky hvězdy jazzového nebe Marise Briezkalnse a skupiny mladých nadějných jazzových interpretů, vítězů prestižní mezinárodní soutěže Sonny Jazz Stage. Křest nahrávky proběhl na Pražském Hradě v rámci cyklu koncertů s názvem „Jazz na Hradě“, který je pořádán od února 2004 z podnětu prezidenta České republiky pana Václava Klause. V rámci cyklu vystupují slavné osobnosti českého jazzu, světové hvězdy i mladí nadějní interpreti. Nahrávku „Maris Briezkalns Quintet“ naleznou milovníci dobrého jazzu na pultech prodejen již od začátku června 2011.

Foto (zleva): Karel Vágner, hudebník a skladatel, Antonín Vlk, ředitel sklárny Moser, Jiří Michal a Václav Klaus, prezident České republiky při křtu jazzové nahrávky


Cena Ludwiga Mosera pro mladý talent

Sklárna Moser cítí svou odpovědnost při udržování tradice sklářského řemesla, kterou je třeba učit generaci současnou a uchovat ji tak pro generace budoucí. V rámci Pražského festivalu skla v červnu 2011 byla vyhlášena soutěž pro mladé výtvarníky, budoucí umělce a skláře, o nejlepší návrh na křišťálový dárkový předmět, který by charakterizoval tradici a umění sklárny Moser. Vybraný návrh bude realizován ve sklárně Moser za účasti své autorky, která získala cenu „Ludwiga Mosera“.

Foto (zleva): Světlana Svatošová, vítězka ceny Ludwiga Mosera, Jitka Pokorná, ředitelka galerie Pokorná a Jiří Novák, místopředseda představenstva společnosti Moser


Moser podpořil sdružení „Nejsi na to sama“ a „Lymfom Help“

Sklárna Moser byla oslovena dámským klubem Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, aby podpořila sdružení „Nejsi na to sama“ poskytující ženám pomoc při onemocnění karcinomem, pomoc při domácím násilí a sdružení „Lymfom Help“ zajišťující pomoc pacientům při onemocnění maligním lymfomem. V rámci dvou společenských události (Zahájení dostihové sezóny a 12. narozeniny klubu se Sárou Saudkovou) uspořádal klub dobročinné sbírky, do kterých Moser věnoval křišťálové výrobky. Výtěžky sbírek pak putovaly již zmíněným sdružením.

Foto: Helena Kohoutová, zakladatelka Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a Helas New Encounters Club (vlevo) s výherkyní křišťálových sklenic Splendid


Moser opět získal prestižní ocenění Czech Top 100

Sklárna Moserzískala pro rok 2011 ocenění Nejobdivovanější firma Karlovarského kraje a vítěz v oboru Průmysl skla, keramiky, porcelánu a stavebních hmot. Sklárna Moser pravidelně obhajuje svá vítězství již od roku 2003. Sdružení Czech Top 100 sestavuje pořadí firem na základě hlasování manažerů významných společností, ekonomických a finančních analytiků, zástupců oborových sdružení, svazů a profesních asociací. Celkové hlasování se každoročně týká cca 750 firem z 25 oborů. Prohlédněte si fotogalerii současných i historických ocenění sklárny Moser.