Jazyková verze

Angličtina
12.6.2013

Trend či výjimka aneb Jiří Guth-Jarkovský by byl potěšen

Zdálo by se, že v době, kdy si můžeme dopřát gurmánský zážitek v restauracích nabízejících vybranou světovou kuchyni či rychlý oběd mezi pracovními povinnostmi, se už nevrátíme k tradici domácího stolování.

O opaku nás přesvědčilo květnové setkání Klubu Top 25 žen českého byznysu. Jeho tématem bylo seznámit se s praktickými tipy, jak podle správných pravidel, ale jednoduše, elegantně a s ohledem na osobnost hostitelky, prostřít stůl doma pro různé příležitosti i počty hostů.

Pro tuto "školu stolování" členky Klubu zvolily ideální prostředí - Rezidenci primátora hlavního města Prahy. Vedle sálů sloužících reprezentačním účelům využily pro ukázky stolování rovněž prostory zimní zahrady, hudební, pánský a další salonky.

V případě nápojového skla padla volba na křišťál Moser. Významné osobnosti panovnických dvorů, diplomatického, politického či kulturního života a milovníci kvalitního skla, nacházejí v křišťálu Moser více než stopětapadesát let požadovanou důstojnost, kvalitu, krásu i neopakovatelnost originálních nápojových a dekorativních souborů. Zástupci sklárny Moser Jaroslav Červinka a Monika Stejskalová společně se šéfkuchařem Filipem Sailerem a odborníky pro aranžování květin přítomné členky Klubu seznámili se základními doporučeními, jak ideálně v různých případech rozmisťovat sklo, porcelán, příbory a proč jsou důležité správně nainstalované dekorace.

A tři nejzákladnější tipy? Vše začíná dokonale vyžehleným ubrusem a nejsme-li si jisti barvou, pak bílou nebo smetanovou jistě nic nepokazíme. Kouzlo jedinečného pak spočívá na pečlivě vybraných číších, které skládáte v pořadí tak, jak je budete používat – například přípitek, víno a nealkoholické nápoje – přičemž první máte na úrovni špičky příborového nože, další stavíte směrem doprava. Ovšem to nejdůležitější je vcítit se do svých hostů a vytvořit přátelskou atmosféru. Pak bude každé domácí stolování nezapomenutelným prožitkem.

Škola stolování