Jazyková verze

Angličtina
9.3.2018

To nejlepší ze současného designu v galeriích Moser

Naše sklárna představuje to nejlepší ze současného designu přehlídkou významných děl renomovaných českých designérů a sklářských mistrů. Do 30. dubna budou moci milovníci umění v Galerii Moser Na Příkopě a na Staroměstském náměstí v Praze obdivovat díla Lukáše Jabůrka, Milana Knížáka či Kateřiny Doušové.

Galerie Moser Na Příkopě hostí výstavu Lukáše Jabůrka aneb to nejlepší z tvorby našeho uměleckého ředitele a vítěze prestižní ceny Czech Grand Design. Přestože Lukáš Jabůrek patří k nejmladší generaci sklářských výtvarníků, průřez jeho dlouholetou tvorbou je úchvatný.

„Sklo je pro mě nejkrásnější materiál, protože je transparentní a má úžasnou optiku. To znamená vždycky něco navíc, co tě na konci práce odmění,“ říká Lukáš Jabůrek.

Vystaveno bude také jeho nejznámější dílo Hruška. Exkluzivní váza je inspirovaná tvarem hrušky připomínající vybroušený briliant. Stejně jako všechny výrobky Moser je ručně foukána z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu, následně ručně broušena a leštěna do vysokého lesku. Nabízí se v mnoha barevných provedeních za 75 900 Kč. Celková částka z prodeje tohoto unikátního díla poputuje na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně, jejímž partnerem je naše sklárna od roku 2002.

Galerie Moser na Staroměstském náměstí nabídne díla dalších renomovaných výtvarníků, mezi nimiž najdete legendy sklářského designu Jiřího Šuhájka či Vladimíra Jelínka a současně zástupce mladé generace výtvarníků Sebastiana Menschhorna či Filipa Dobiáse. Dále se představí díla Milana Knížáka, Kateřiny Doušové či Studia IRDS.