Jazyková verze

Angličtina
2.5.2012

SOUTĚŽ „CENA LUDWIGA MOSERA“ VYHLÁŠENA, SVÁTKY SKLA V PLNÉM PROUDU  V PRAZE I NEW YORKU

Ve čtvrtek 26. dubna byla v monumentálním sále Gorlice na pražském Vyšehradě za přítomnosti ČT a dalších představitelů médií, sklářských výtvarníků a odborníků zahájena mezinárodní přehlídka moderní sklářské tvorby PF12. Po celý měsíc mohou návštěvníci na šesti výstavních místech Prahy, galeriích a kulturních centrech, obdivovat současné sklářské umění a porovnávat  styl  tvorby, který je pro každou zúčastněnou zemi typický.

„Invitation“, instalace výběru nejzdařilejších skleněných soch a dalších objektů  vystavovaných v předchozích ročnících PF,  byla slavnostně otevřena 18. dubna v Českém centru v New Yorku a potrvá do 29. května.  Autorské práce vystavujících mladých českých výtvarníků (např. Světlana Svatošová, Jakub Janďourek, Ota Svoboda: absolventi ateliéru Václava Machače, Lukáš Jabůrek, šéf designér sklárny Moser a další) zde skvěle prezentují,  že současná generace ovládla náročné sklářské řemeslo a moderní design v kombinaci s volným i užitým uměním.

Vyvrcholením zahájení obou těchto svátků skla v Praze i v New Yorku bylo představení 2. ročníku soutěže pro mladé sklářské talenty - středoškoláky a vysokoškoláky - „Cena Ludwiga Mosera“. Soutěž podporuje získávání praktických zkušeností a samostatnou tvorbu nastupující sklářské generace. Vítězný návrh prvního ročníku Ceny Ludwiga Mosera, soubor multifunkčních misek autorky Světlany Svatošové, absolventky střední průmyslové školy sklářské v Novém Boru, byl ve sklárně Moser realizován a pro svou invenci a neotřelý design bude zařazen do výrobního programu sklárny.

Zmíněnou křišťálovou misku a výstavu prací studentů sklářských oborů můžete vidět v prodejní galerii Moser Na Příkopě 12, další úspěšné práce jsou instalovány v prostorách CzechTourism, Staroměstské náměstí 5. Přehlídku pak doplňuje výstava fotografií na Letišti Praha.

Věříme, že tyto počiny podpoří dobré jméno a budoucnost českého sklářství.

Srdečně zveme k návštěvě výstav!

Celý program Pražského festivalu ke stažení zde

%photogallery_cena_ludwiga_mosera%