Jazyková verze

Angličtina
22.5.2015

Slavnostní zahájení výstavy Le isole dei tesori - Ostrovy pokladů

Ve čtvrtek 14. května 2015 proběhlo v Umělecké galerii Moser na Staroměstském náměstí zahájení výstavy osobité instalace "Le isole dei tesori - Ostrovy pokladů", která byla s úspěchem prezentována v polovině dubna v italském Miláně na světové přehlídce designu "Salone Internazionale del Mobile".

Na instalaci "Ostrovy pokladů" se podílí dvanáct českých sklářských výtvarníků spolupracujících se sklárnou Moser (Jan Čtvrtník, Libor Doležal, Kateřina Doušová, Studio IRDS /Ingrid Račková, David Suchopárek/, Lukáš Jabůrek, Vladimír Jelínek, Milan Knížák, Rony Plesl, Tadeáš Podracký, René Roubíček,  Jiří Šuhájek). Každý z umělců představuje "svůj ostrov" křišťálových objektů, které jsou umístěny na variabilních solitérech vytvořených z italského mramoru a ohýbaného kovu a tvarem připomínají korálové atoly plující v mořských vlnách. Autory této originální koncepce a instalace jsou Tadeáš Podracký a Lukáš Jabůrek.

Při pohledu na křišťálovou krásu volně unášenou prostorem se mnozí návštěvníci výstavy shodli, že tím nejcennějším pokladem jsou lidé - generace sklářských mistrů a výtvarníků, kteří do živoucího materiálu skla dokážou vtisknout vlastní představy o kráse a dokonalosti.

Nevšední není pouze samotná instalace, ale zaujalo rovněž její slavnostní zahájení "pod širým nebem" na Staroměstském náměstí v prostoru před Uměleckou galerií Moser. Záměr instalace přítomným hostům představil Lukáš Jabůrek, umělecký ředitel sklárny Moser a o zkušenosti z Milána se podělil Richard Ullisch, ředitel pro obchod a marketing.

Výstava potrvá do 15. září 2015 v Umělecké galerii Moser, Praha 1, Staroměstské náměstí 15 (nároží ulice Celetná). Galerie je otevřena sedm dní v týdnu od 10:00 do 21:00 hodin. Srdečně zveme!

Vernisáž výstavy „Ostrovy pokladů"