Jazyková verze

Angličtina
11.12.2014

SKLÁRNA MOSER VSTUPUJE NA ČÍNSKÝ TRH

Sklárna Moser podepsala memorandum o spolupráci s čínskou společností CEFC, která je šestou největší soukromou firmou v Číně a zároveň jednou z největších korporací na světě, která se zabývá mimo jiné finančnictvím, energetikou či infrastrukturou. Její obrat podle žebříčku Fortune Global 500 dosáhl 33,6 miliardy dolarů. Společnost CEFC chce v České republice investovat až 19 miliard korun. Firma nedávno podepsala smlouvu o spolupráci se společností J&T.

„Vyhledání vhodného partnera předcházela půlroční intenzivní jednání a spolupráce se Smíšenou česko-čínskou obchodní komorou vzájemné spolupráce. Věříme, že jsme tak nalezli stabilního partnera pro rozvoj našeho obchodního zastoupení na čínském trhu.  Hlavním cílem je strategická spolupráce a investice do značky Moser v Číně.  Očekáváme otevření prvního vlajkového obchodu v Šanghaji v dubnu příštího roku u příležitosti Veletrhu vědy a technologii, kde je Česká republika hlavní hostující zemí.  V další etapě plánujeme rozšíření našich prodejních galerii ve velkých čínských městech. Pro Moser to znamená obchody v řádech milionů EUR,“uvedl předseda představenstva společnosti Moser Antonín Vlk.

Slavnostní podpis memoranda o vzájemné spolupráci byl podepsán v pražské prodejní galerii Moser Na Příkopě  mezi prezidentem CEFC Chan Chautem a předsedou představenstva společnosti Moser Antonínem Vlkem.

„Obchodní týmy obou společností se potkají v nejbližších týdnech s cílem vyjednání detailů obchodní smlouvy, která bude definovat vzájemnou spolupráci,“ pokračoval dále předseda představenstva.

Mezi klíčové zahraniční trhy sklárny Moser patří Rusko, USA, Japonsko, Tchajwan a Velká Británie. Moser je prezentován ve více než 50 zemích světa a nachází se v nejprestižnějších obchodních domech například Bergdorf Goodman v New Yorku, Asprey a Thomas Goode v Londýně, Wako na Ginze v Tokyu, Gum v Moskvě a Mall of Emirates v Dubai. Nové kolekce sklárna pravidelně prezentuje na světových výstavách ve Frankfurtu, Miláně nebo na přehlídce designu Maison & Objet v Paříži.

„Věříme, že čínský trh se bude řadit mezi naše další významné lokality a vybudujeme v nejbližších letech silné zázemí pro značku Moser na čínském trhu,“ uzavřel Antonín Vlk.

Slavnostní podpis memoranda o vzájemné spolupráci