Jazyková verze

Angličtina
6.12.2017

Sklárna Moser posedmé udělila ceny za nejlepší studentské návrhy

Soutěž o nejlepší umělecký návrh pořádá již sedmým rokem sklárna Moser v Karlových Varech pro studenty středních a vysokých škol zaměřených na sklářství a umění. Vítězné návrhy zařadí prestižní sklárna do své kolekce. Vítězkami Ceny Ludwiga Mosera se letos staly Lenka Herbová a Kristýna Šabatková.

Obě mladé umělkyně kromě finanční odměny získají také týdenní stáž ve sklárně. Ocenění předal vítězkám ředitel sklárny František Schneider a umělecký šéf sklárny Jabůrek.

„Hlavním smyslem soutěže není jen zaslání návrhů nebo maturitních a bakalářských prací. Je to všechno o zadání, které se každý rok mění a na základě nich studenti tvoří speciálně pro Moser. Cílem není jen to, aby studenti dostali nějakou odměnu, ale aby přišli k nám do sklárny a zkusili své návrhy zrealizovat," popsal Lukáš Jabůrek.

Minulý ročník měli soutěžící vytvořit návrh k 160. výročí sklárny Moser. „S letošním tématem jsme trochu bojovali a bylo to dost záludné. Měl to být dárkový nebo dekorativní předmět, vázička nebo sada na téma svatby, Vánoc nebo Valentina,“ uvedli studenti.

Hlavní cenu si odnesla Kristýna Šabatková z Glassschool v Novém Boru s návrhem šperkovnice Mooa. Čestné uznání pak dostala Lenka Herbová ze Střední umělecko-průmyslové školy sklářské v Železném Brodě za svůj návrh váz a svítidel Lolyloup.

Vyhlášení Ceny Ludwiga Mosera 2017