Jazyková verze

Angličtina
11.2.2013

Setkání mistrů v Umělecké galerii Moser

V umělecké galerii Moser na Staroměstském náměstí v Praze byla 5. února 2013 otevřena výstava s názvem „Czech Glass Masters“ představující tvorbu skupiny osmnácti sklářských výtvarníků spolupracujících se sklárnou Moser. Expozice je přehlídkou nejzdařilejších děl vytvořených společně s těmito umělci ve sklárně Moser v posledních letech. Rovněž zde můžete vidět autorská díla z vlastních ateliérů a studií výtvarníků.

Průvodního slova na vernisáži výstavy se ujal pan Milan Hlaveš, vedoucí sbírky skla, keramiky a porcelánu Uměleckoprůmyslového musea v Praze, který ocenil mistrovství moserovských sklářů, se kterým nejen rozvíjejí klasický "královský" sortiment sklárny, ale rovněž vytvářejí velmi úspěšné kolekce moderního designu ve spolupráci s významnými výtvarníky.

Přítomné vystavující umělce a hosty vernisáže pak svou virtuosní hrou na vzácný, více než tři sta let starý mistrovský nástroj, potěšil houslista Miroslav Ambroš, který pro tento večer zvolil skladbu dalšího mistra svého oboru, Nicoly Paganiniho.

Srdečně vás zveme k návštěvě umělecké galerie Moser a prohlídce výstavy "Czech Glass Masters" , která potrvá do 10. dubna 2013.

Video k výstavě Czech Glass Masters na kanále Moser you tube, více informací vč. fotogalerie k výstavě na internetových stránkách na tomto odkazu.

Vernisáž k výstavě Czech Glass Masters