Jazyková verze

Angličtina
23.9.2015

Působivé křišťálové trofeje pro vítěze Corporate Golf League 2015

Slavnostní předání křišťálových cen Moser pro vítěze 8. ročníku série turnajů Corporate Golf League se uskutečnilo dne 11. září 2015 v exkluzivním hotelu The Augustine Prague.

Golfová tour, v níž sklárnu Moser reprezentoval i předseda představenstva pan Antonín Vlk se svým týmem, odstartovala 22. května 2015 v Berouně, pokračovala turnajem 19. června 2015 na Karlštejně, v tropických teplotách se odehrál třetí z turnajů 14. srpna v Pyšelích a zakončení celé série proběhlo v pátek 11. září 2015 na Albatrossu.

Umělecký ředitel sklárny Moser, Lukáš Jabůrek, navrhl pro tuto příležitost unikátní křišťálové trofeje, z nichž ta nejvyšší (50 cm) je putovní a bude předávána vítězům dalších ročníků. Jak říká sám autor: „Trofej pro golfový turnaj je 50 cm vysoká z ručně foukaného a ručně dekorovaného bezolovnatého křišťálu. Podstavec v barvě oceanitu připomíná barvu golfového trávníku a tělo poháru v čirém křišťále podjímaném bílým opálem do ztracena symbolizuje bílý golfový míček. Na těle poháru je složitě broušený velký monogram připomínající golfový míček, kde se propojuje krásná optika našeho křišťálu s dokonalým řemeslem. Pohár tak působí elegantně, jedinečně a tvarově dokonale sedne do ruky vítěze. Propojuje tak dvě zdánlivě odlišná řemesla a to umění hry golfu s dokonalým řemeslem mistrů sklářů.“

V rámci teamové soutěže zvítězila společnost MIELE CENTER SYMERSKÝ, jejíž logo bylo za patřičného obdivu vyryto přímo v hotelu Augustin na putovní pohár mistrem rytcem Tomášem Lesserem. Sklárnu při předávání cen zastupoval pan Antonín Vlk, předseda představenstva sklárny Moser.

Corporate Golf League 2015