Jazyková verze

Angličtina
25.1.2018

Příběh barev v Paříži

Naše sklárna se letos opět prezentovala na prestižním veletrhu interiérového designu Maison &Objet v Paříži. Po loňském představení výroční kolekce ke 160 letům sklárny jsme letos pro prezentaci zvolili téma jedinečných moserovských barev. Koncept instalace tak představil barevnou paletu moserovské skloviny, která je opravdovým světovým unikátem a pečlivě střeženým tajemstvím.

Příběh barev byl odhalen prostřednictvím kolekce novinkových uměleckých děl, která vznikla ve spolupráci s renomovanými českými designéry a mladými talentovanými výtvarníky. Nechyběly designy uměleckého ředitele naší sklárny Lukáše Jabůrka, Jana Čtvrtníka, Body Horáka či Jakuba Balhara. Své místo si v kolekci Příběh barev našly také studenti Daniela Chodilová, Vojtěch Hepnar, Tereza Rusinová a Martin Opl, kteří uspěli v šestém ročníku soutěže Ceny Ludwiga Mosera.

Návštěvníci renomovaného veletrhu, kterého se účastní špičkové značky v oboru, tak poodkryli příběh barev v kolekci, která představuje řemeslné umění mistrů sklářů, brusičů a rytců a oslavuje jedinečnost barevnosti skla Moser. Tajemství barev je po staletí pečlivě uchováváno jako cenný poklad sklárny, který zná jen několik vyvolených. „Myšlenka barevnosti se zrodila v hlavě Lea Mosera, syna zakladatele sklárny, na počátku 20. století. Novinka se velmi rychle stala symbolem originality a luxusu“, popsal příběh vzniku barevných děl umělecký ředitel Lukáš Jabůrek. Umělecká díla v moserovských barvách a nových designech budou v příštích týdnech slavnostně představena také v Čechách.