Jazyková verze

Angličtina
22.1.2016

Patrik Illo: vernisáž k výstavě „Len o trochu viac"

Ve čtvrtek 14. ledna 2016 byl v umělecké galerii Moser na Staroměstském náměstí v Praze slavnostně zahájen nový galerijní rok výstavou "Len o trochu viac", která představuje díla významného slovenského designéra a vizuálního umělce Patrika Illa v jeho třech tvůrčích rovinách. Jako mezinárodně respektovaného designéra nápojových souborů, který klade důraz na preciznost tvarů dokonale odpovídajících vlastnostem nápojů. Jako sklářského výtvarníka volně experimentujícího s formami a tvaroslovím žhavé skloviny. Jako vizuálního umělce, který si hraje s naší fantazií a dává běžným věcem nové rozměry, vtip a nadsázku.

Osobnost a dílo Patrika Illa v průběhu vernisáže představili Mgr. Bohunka Koklesová, PhD., prorektorka Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě a Ing. Peter Vačko, člen představenstva Rona a.s., Lednické Rovné.

Patrik Illo je hlavním designérem společnosti Rona, a. s., od roku 2010 vede atelier Sklo na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Spolupracuje s významnými sklárnami na Slovensku, v České republice a v Polsku, navrhuje design pro přední evropské výrobce užitkového skla. Je autorem designu sommeliérského skla Oeno vytvořeného pro sklárnu Moser.

Výstava potrvá do konce dubna 2016 a k vidění jsou díla z posledních několika let i novinky, které byly vzorovány ve sklárně Moser u příležitosti této výstavy. Srdečně vás zveme k jejímu zhlédnutí. Více zde

Vernisáž k výstavě "Len o trochu viac"