Jazyková verze

Angličtina
10.6.2014

Nejluxusnější českou značkou je Moser        

Z nové studie realizované agenturou Ogilvy & Mather vyplývá, že značka Moser je vnímána jako nejluxusnější značka v České republice. Pro české křišťálové sklo Moser se vyslovilo 73% dotázaných ve studii, která proběhla on-line dotazováním na reprezentativním vzorku tří set respondentů z řad marketingových odborníků z českých firem. Další české, nebo původem české, značky se pak umístily s velkým odstupem.

Za nejluxusnější světovou značku je pokládán anglický Bentley a francouzská značka Cartier, pro obě se vyslovilo 49% dotázaných. Pořadí na prvních pěti místech je v případě světových značek velmi vyrovnané na rozdíl od značek českých, kde Moser se sedmdesáti třemi procenty jako luxusní značka vede přesvědčivě (na 2. místě je vnímán Český granát se třiceti procenty).

„Pomalu, ale jistě, se učíme si luxus užívat. Je sice stále symbolem postavení a bohatství, ale roste počet těch, kteří si luxusní věci pořizují pro sebe, pro své potěšení, nikoliv aby ohromili ostatní. Luxus začíná být doménou fajnšmekrů více než snobů a pozérů. I v tom se Češi posouvají na Západ,“ popisuje změnu Ondřej Obluk, Executive Managing Director Ogilvy & Mather.

Sklárnu Moser velice těší, že publikovanou studii provedla špičková a světově respektovaná agentura Ogilvy&Mather. Výsledky studie utvrzují sklárnu o dobře zvolené cestě – rozvíjet dále jedinečnou ruční uměleckořemeslnou výrobu, jejíž taje jsou předávány a zdokonalovány po několik generací. Moserovští skláři jsou hrdí, že jejich dílo přináší milovníkům křišťálu radost a nevšední prožitek.