Jazyková verze

Angličtina
7.3.2016

Moser vytvořil unikátní ceny pro vítěze Czech Grand Design

Nejlepší designéři za rok 2015 získají originální trofej - skleněný objekt se zatavenou ampulkou s vůní od studia Dechem. Cena vznikla ve spolupráci studia Dechem a sklárny Moser, která zajistila technologické zhotovení objektu. „Ceny jsou vyrobeny ruční technikou hutního tvarování křišťálu za tepla na píšťale. Následně jsou broušené do rozmanitých geometrických tvarů, které jim dodávají čistotu a výraz. Maximálně tak vyniknou kombinace a přechody barevné škály moserovské skloviny, která je tímto jedinečná a pro Moser tak charakteristická,“ vysvětluje Lukáš Jabůrek, umělecký ředitel sklárny Moser.

Ocenění pro vítěze Cen Czech Grand Design každoročně navrhuje Grand Designér předchozího ročníku. Na jeho výrobu tradičně poskytuje Erste Premier, generální partner projektu, dotaci 100 000Kč. V minulosti si vítězové odnesli trofeje v nejrůznějších podobách, z nichž každá nesla zřetelný rukopis svého autora - skleněná kapka štěstí, kterou navrhla Lucie Koldová, zlaté špejle šperkařského studia Zorya, medaile dua Olgoj Chorchoj nebo kimono, které pro loňský ročník vytvořila Monika Drápalová. Letošní desátá trofej Cen Czech Grand Design přinese nejen působivý vizuální dojem, ale také jedinečný čichový zážitek.

„Každá cena je unikátní a má svou vlastní barevnou kombinaci od základních transparentních barev po opaktní pastelové opály a emaily. Jedinečnost a řemeslnou náročnost cen podtrhuje ampulka s vůní, která je precizně vsazena do vybroušené špule s vrtaným otvorem pro malý magnet, kterým je ampulka uchycena. Každá cena tak přinese vítězi neopakovatelný zážitek – okamžik,“ říkají Michaela Tomišková a Jakub Janďourek ze Studia Dechem.

Podívejte se na VIDEO, jak ceny vznikaly

Ceny pro vítěze Czech Grand Design 2015