Jazyková verze

Angličtina
11.7.2014

Moser ve společnosti hvězd a šampaňského

Díky tvůrčí spolupráci sklářských mistrů Moseru a výtvarníků vznikají limitované kolekce a unikátní umělecká díla originálního designu oceňovaná na celém světě. Pro speciální projekty sklárna vytváří jedinečné ateliérové práce na zakázku. Jedním z takovýchto projektů je i výroba křišťálového ledáku na láhev šampaňského Moët & Chandon.

Speciální podstavec pro láhev vytvořil Lukáš Jabůrek - sklářský výtvarník a umělecký ředitel sklárny Moser. “Spolupráce značek Moët & Chandon a sklárny Moser slučuje dva zdánlivě odlišné světy vkusu, elegance a krásy. Oba tyto světy však vyrostly na bohaté historii, která je jedinečně charakterizuje a tvoří příběhy. Jeden takový příběh jsem si vzal za svůj a vytvořil návrh ledáku na šampaňské, který symbolicky propojuje svět zlatavého šampaňského a královského křišťálu Moser”, říká Lukáš Jabůrek.

Proslulá značka šampaňského Moët & Chandon je dlouhodobě spojována se světem filmu a červeným kobercem. V rámci Moët party v budově Císařských lázní dne 10.7. během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech podepsaly nejen filmové hvězdy ale i další významní hosté láhev šampaňského Moët & Chandon, pro kterou sklárna Moser speciálně vyrobila křišťálový ledák. Toto jedinečné dílo i s lahví bylo následně vydraženo a odkoupeno do soukromé sbírky šampaňského domu Moët & Chandon. Získaná částka v hodnotě 100.000 Kč byla věnována Nadaci Kapka naděje.

Moët Party