Jazyková verze

Angličtina
15.3.2018

Moser v Tokiu

Naše sklárna dne 13. března slavnostně otevřela prodejní galerii Moser v japonském Tokiu. Výrobky našich sklářů mohou obdivovat a kupovat návštěvníci jednoho z nejluxusnějších tokijských hotelů Imperial Hotel Tokyo.

První monobrandová prodejní galerie Moser v Japonsku nabízí širokou škálu křišťálových nápojových sad, interiérových doplňků, jako jsou křišťálové vázy, umělecké rytiny a křišťálové dárky. Každá nová kolekce zahrnuje klasický design a také nejnovější trendy v oblasti designu. Obchod provozuje exkluzivní partner naší sklárny v Japonsku, společnost Meiwa Sales Co. Ltd. Tato spolupráce trvá více než čtyřicet let. V prvním roce se očekává prodej v hodnotě 20 milionů korun českých.

„Japonsko je známé svou vášní pro umění, řemeslo a tradici, které jsou typickými atributy luxusního křišťálu Moser. Dalším důvodem otevření první monobrandové prodejní galerie v Japonsku jsou jeho exkluzivní zákazníci se svou sofistikovanou chutí, kteří ocení jedinečnost křišťálového skla Moser,“ uvedl umělecký ředitel naší sklárny Lukáš Jabůrek.

Značka Moser má více než 160letou tradici. Podobně je na tom také Imperial Hotel Tokyo. Jeden z nejluxusnějších hotelů v japonské metropoli byl otevřen v roce 1890 a stal se prvním hotelem západního stylu v Japonsku. Konec 19. století byl ve znamení ekonomického růstu. V roce 1867 nastoupil na trůn nový císař Mucuhito (známý jako Meidži) a během jeho 45leté vlády se uskutečnilo mnoho reforem. Feudální systém byl zrušen a byly převzaty četné západní instituce, včetně západního právního řádu a vlády. Spolu s dalšími ekonomickými, sociálními a vojenskými reformami vyústily tyto změny k přerodu Japonska do moderní světové mocnosti. S tím šel ruku v ruce rozvoj mezinárodního turismu. Imperial Hotel Tokyo za více než 125 let své existence hostil královské rodiny, významné státníky, stejně jako řadu celebrit. Mezi nimi například hvězdy stříbrného plátna Marilyn Monroe, Charlieho Chaplina, režiséra Luca Bessona či Keanu Reevese.

Původní budova hotelu byla v roce 1922 zničena při požáru. Druhý Imperial Hotel v roce 1923 navrhl renomovaný architekt Frank Lloyd Wright. Část této budovy se zachovala do současnosti. A konečně třetí hotel byl postaven jako sedmnáctipatrová budova v roce 1968.

Prodejní galerie v Tokiu