Jazyková verze

Angličtina
9.10.2012

Moser partnerem ocenění „Významná česká žena ve světě“

Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů, o.s. a Stálá komise Senátu PČR pro krajany žijící v zahraničí, uspořádaly v září 2012 již popáté slavnostní předání ceny „Významná česká žena ve světě“. Záštitu nad akcí převzal předseda Senátu České republiky Milan Štěch. Předsedkyní koordinačního výboru je paní Ája Vrzáňová, jediná československá mistryně světa v krasobruslení. Ocenění je udělováno jako projev uznání za vynikající výsledky, které ženy českého původu žijící v zahraničí dosáhly v různých sférách života od sportu, umění, přes vědeckou a charitativní činnost, obchodní a podnikatelskou sféru až po oblast veřejného působení. Na tuto různorodost profesí, ale zároveň společnou lásku k vlasti, vzpomněla paní Libuše Paukertová-Leharová. "Naše cesty opravdu byly velice rozličné, šly z různých bodů do různých zemí v různých údobích a měly různý dopad. Ale spojovalo nás úsilí pro tuto zemi. Ocenění jsme dostaly kvůli tomu, že jsme dokázaly určitou loajalitu a věrnost této zemi, zemi krásné, zemi milované," uvedla jménem oceněných.

V letošním roce bylo nominováno pět laureátek: Olga HRUBÁ (USA), významná bojovnice za lidská práva, zakladatelka Research Center For Religion & Human Rights In Closed Societies-New York, Marie MAJTÁNOVÁ (Slovensko), filoložka, odbornice na slovanské jazyky, profesorka, lektorka a překladatelka, Tereza MAXOVÁ (Francie, ČR), světově proslulá modelka a vynikající charitativní pracovnice, Jiřina ŠILHÁNOVÁ (USA), významná krajanská pracovnice a podporovatelka česko – amerických kulturních vztahů a Libuše PAUKERTOVÁ – LEHAROVÁ (Švýcarsko), významná pracovnice Mezinárodního úřadu práce v Ženevě, obhájkyně práv žen a dětí.

Laureátky přijal první náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider 25. září 2012 v Černínském paláci a předal jim stříbrnou pamětní medaili Jana Masaryka a děkovný dopis ministra zahraničních věcí České republiky Karla Schwarzenberga. Samotné slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v Senátu Parlamentu ČR. Všechny významné dámy pak čekal v České republice bohatý společenský a kulturní program.

Společnost Moser byla v úterý 25. září 2012 poctěna návštěvou letošních laureátek i držitelek ocenění z předchozích let v historických prostorách prodejní galerie Moser v Praze Na Příkopě. V průběhu setkání ředitel obchodu a marketingu Richard Ullisch  laureátkám přiblížil slavnou historii sklárny Moser, seznámil je s letošní kolekcí sklárny a odpověděl na řadu dotazů.

Významné ženy v zahraničí na návštěvě v prodejní galerii Moser, Na Příkopě 12