Jazyková verze

Angličtina
28.11.2016

Moser ocenil vítěze Ceny Ludwiga Mosera 2016

Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění vítězů Ceny Ludwiga Mosera 2016 proběhlo 23. listopadu 2016 v prodejní galerii Moser v Praze Příkopě, kde byly rovněž prezentovány vybrané návrhy a realizovaná díla z loňského ročníku.

Zadáním letošního 6. ročníku bylo vytvořit pro 160. výročí sklárny Moser, které oslaví v příštím roce, jedinečný originální design výrobků, který by dle názoru studentů neměl v sortimentu sklárny chybět. Hlavními kritérii hodnocení byly originalita, kreativní přístup a inovace při využití jedinečných možností sklárny Moser (pestrá barevná škála skloviny, řemeslné umění broušení a rytí skla s odkazem k tradici).

Celkem se do 6. ročníku Ceny Ludwiga Mosera přihlásilo  59 studentů z deseti tuzemských a pěti zahraničních škol. Odborná porota, složená z předních českých kurátorů skla a vedení sklárny Moser, určila tyto vítěze soutěže:

Kategorie střední a vyšší odborné školy:

Vítěz kategorie Vojtěch Hepnar za dekorativní soubor Ignition (SUPŠ sklářská Železný Brod) - za inovaci a originální tvary.

Čestné uznání Tereza Rusinová za mísy Seashell (SUPŠ sklářská Železný Brod) - za komerčně atraktivní produkt.

Kategorie vysoké školy:

Vítěz kategorie Daniela Chodilová za stolní lampu Zoom (VŠUP Praha) - za kreativní a inovativní přístup, využití vlastností skloviny Moser.

Čestné uznání Martin Opl za soubor dekorativních objektů Planet Moser (FUD UJEP Ústí nad Labem) - za zajímavý koncept, který zapadá do produkce a řemeslné tvorby sklárny.

Více fotografií ZDE

Vyhlášení výsledků Ceny Ludwiga Mosera 2016