Jazyková verze

Angličtina
21.10.2013

Metropoli na Tchaj-wanu ovládl křišťál Moser

Výstava „Nekonečný třpyt v oslňující záři“

Velkolepá výstava s názvem „Nekonečný třpyt v oslňující záři“ započala téměř měsíční prezentaci uměleckých děl sklárny Moser v metropoli Tchaj-wanu, Taipeii. Tchajwanští zákazníci jsou tradičně vášnivými sběrateli uměleckých předmětů, mezi něž křišťál Moser bezpochyby patří. Třítýdenní expozice byla zahájena galavečerem pro nejvýznamnější klienty a sběratele uměleckých děl sklárny Moser, který připravila rodinná firma Opulent State Life Corporation, exkluzivní partner společnosti Moser na Tchaj-wanu.

Mimořádná událost započala 4. října 2013 dopoledne v luxusním obchodním domě Shing Kong Mitsukoshi, a to tiskovou konferencí, které se zúčastnilo 120 novinářů a pozvaných zákazníků. Mezi novináři nechyběly Taiwan News, Pacific Daily News či China Today. Tiskovou konferenci moderovali profesionální moderátoři pan Andy Lee a paní Lilian Lee. Celá konference se nesla v duchu prezentace sběratelských uměleckých exponátů sklárny Moser, její slavné historie, slavných majitelů křišťálu Moser a doprovodily ji slavnostní projevy majitelky firmy Opulent, paní Chien Chiu Hua, pana Juraje Koudelky, velvyslance ČR v Taipei a pana Antonína Vlka, předsedy představenstva sklárny Moser.

Rytecké umění předvedl naživo mistr rytec Milan Holubek, který je tvůrcem limitovaných sérií ručně rytých děl pro rok 2014. Jeho kolekce s věrně provedenými motivy koní přitahovala zaslouženou pozornost všech hostů a novinářů. Symbol koní pro příští rok nebyl vybrán náhodně. Rok 2014 se totiž nese ve znamení Koně v čínském kalendáři. Tchaj-wanští zákazníci jsou velkými obdivovateli rytých exponátů a je pro ně ctí rozšířit si své umělecké sbírky o další ryté sběratelské kousky. Představena byla také majestátní mísa Belvedere z kolekce Maria Theresia, která letos oslavila 100. výročí od svého vzniku.

Galavečer k zahájení výstavy se konal tentýž den v salónku luxusního rezidenčního komplexu budov nazvaném „Empire Building“. Stoly v salónku byly prostřeny křišťálovým souborem Splendid, jehož sklenicemi si hosté vzájemně připíjeli. Událost pro 48 nejvýznamnějších sběratelů uměleckých děl doprovodil bohatý kulturní program, který završil mimořádnou společenskou událost.

Vyvrcholením těchto slavnostních událostí se stal seminář významného tchaj-wanského historika pana Yu, který se konal 6. října 2013 v obchodním době Shin Kong Mitsukoshi. Celkem devádesáti hostům představil pan Yu bohatou historii a kulturu České republiky, význam českého sklářství v celosvětovém měřítku a zhodnotil nadčasovou hodnotu a sběratelský význam uměleckých křišťálových děl sklárny Moser.

Salón Moser, který v Taipeii každoročně probíhá v měsíci říjnu po tři týdny, patří k nejvýznamnějším událostem svého druhu a představuje neopakovatelný zážitek, na který se sběratelé celý rok velmi těší.

Salón Moser na Tchaj-wanu, v Taipeii