Jazyková verze

Angličtina
13.4.2016

Laura Gucci vyzkoušela umění rytců v rámci konference FCEM

Od středy 6. dubna do neděle 10. dubna 2016 měla Praha tu čest poprvé hostit mezinárodní konferenci celosvětového sdružení podnikatelek FCEM (Femmes Chefs d´Entreprises Mondiales), které se v České republice konalo poprvé. FCEM bylo založeno v roce 1945 ve Francii, sdružuje významné manažerky a podnikatelky ze sto dvaceti zemí pěti kontinentů a má na pět milionů členek. K hlavním cílům konference patřila výměna zkušeností a navázání nových kontaktů, podpora českého exportu a prezentace České republiky.

V rámci programu konference se ve 24. patře hotelu Corinthia Tower konala výstava Czech Design Expo zaměřená na prezentaci významných českých značek. Expozice sklárny Moser patřila nejen k těm největším, ale rovněž k nejkrásnějším díky unikátním křišťálovým dílům a jejich velmi zdařilé instalaci. Sklárna Moser tak důstojně prezentovala vysokou úroveň českého uměleckého řemesla, o čemž svědčil mimořádný zájem účastnic konference například z Bahrajnu, Mexika, Saúdské Arábie, Francie a mnoha dalších zemí.

V rámci sobotního programu navštívila skupina účastnic konference muzeum a sklárnu  Moser v Karlových Varech a presidentka FCEM paní Laura Frati Gucci zavítala do prodejní galerie Moser Na Příkopě. Paní Laura se svým italským temperamentem ocenila krásu ručně vyráběného křišťálu, živě se zajímala o rytecké řemeslo, které si sama vyzkoušela. Jsme rádi, že krásy České republiky i umění českých mistrů bude paní Lauře Frati Gucci připomínat právě křišťálová váza Gema z dílny sklárny Moser, kterou přijala jako uvítací dar při zahájení konference.

Konference celosvětového sdružení podnikatelek FCEM v Praze