Jazyková verze

Angličtina
14.11.2011

Křišťálové ceny pro Tourfilm 2011

Sklárna Moser podpořila 44. Mezinárodní festival turistických filmů TOURFILM, který se každoročně koná v Karlových Varech. Jedná se o nejstarší a největší mezinárodní festival turistických filmů na světě, v rámci něhož jsou oceněny nejvýraznější dokumentární počiny ve své kategorii. Hlavní ceny z produkce sklárny Moser, křišťálové vázy z kolekce Čtyři roční období od výtvarníka Jiřího Šuhájka, získali ti nejlepší. Hvězdou festivalu se stal švýcarský vzduchoplavec a dobrodruh Bertrand Piccard. Na 44. ročníku Tourfilmu soutěžilo rekordních 852 titulů (filmů, spotů a multimédií) ze 135 zemí celého světa.

Foto vlevo: Grand Prix TOURFILM 2011 vyhrál film Mexico en tus sentidos, křišťálovou cenu převzal první sekretář Mexického velvyslanectví pan Martin Torres Gutiérrez-Rubio. Cenu předávají prezident festivalu Josef Schutz a generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Foto vpravo: 1. místo ve III. soutěžní kategorii Dokumentární filmy za film Útěk na Tahiti a jeho ostrovy převzali autoři snímku a cestovatelé Petra Doležalová a Libor Špaček. Křišťálovou cenu předali předseda poroty Michal Šobr a Karel Všetečka, generální ředitel Europcar v ČR.