Jazyková verze

Angličtina
10.4.2012

KŘIŠŤÁLOVÉ CENY PRO MIMOŘÁDNÉ STUDENTY

Spolupráce Nadačního fondu Ceny Jana Zajíce a sklárny Moser započala v roce 1992. Křišťálové ceny Moser jsou každý rok ve Vítkově u Opavy předávány žákům, studentům či učňům regionu za mimořádné studijní nebo pracovní výsledky, charitativní činnost či hrdinský čin (např. v roce 2000 byla cena udělena za záchranu lidského života osmnáctiletému učni, který zachránil pod ledem rybníka topící se dívku).

24. února 2012 čestný ředitel Nadačního fondu Vladislav Kučík a starosta města Vítkova Pavel Smolka předali ocenění v kategorii do 18ti let studentu gymnázia Stanislavu Průchovi a v kategorii nad 18 let studentu fakulty informačních technologií VUT Aleši Kajzarovi. Za účasti vrcholné reprezentace naší země, předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslavy Němcové pak bylo připomenuto  20. výročí vzniku celého projektu Nadačního fondu Ceny Jana Zajíce.

Pozn.: Jan Zajíc byl moravský student, který v roce 1969 přinesl stejnou oběť proti zvůli a násilí na českém národu, jako Jan Palach. Město Vítkov je jeho rodištěm i místem posledního odpočinku.

Fotogalerie | Předání Ceny Jana Zajíce