Jazyková verze

Angličtina
26.10.2015

Křišťálová trofej "Croos Country Golf Veltrusy"

Jedním z charitativních počinů, na kterém se podílí rovněž sklárna Moser, je benefiční turnaj Croos Country Golf Veltrusy, jehož výtěžek jde na rekonstrukci konkrétních částí zámku i parku. II. ročník tohoto turnaje se konal v sobotu 17. října 2015. Vítězové obou kategorií (ženy/muži) převzali z rukou Jiřího Michala, člena představenstva sklárny Moser, křišťálové trofeje jejichž autorem je Lukáš Jabůrek. Tyto trofeje jsou menší kopií hlavního Poháru Croos Country Golf Veltrusy, což je ručně broušená, leštěná, pískovaná a za studena lepená 33 cm vysoká trofej v kombinaci křišťálu čirého a oceanitu. Motivem poháru je golfový míček a na podstavci je prostor pro postupné vypískovávání jmen vítězů jednotlivých ročníků.

Hlavní pohár Croos Country Golf Veltrusy je vystaven ve zrekonstruovaném křídle zámku Veltrusy tak, aby si tuto pěknou práci mohli prohlédnout domácí i zahraniční návštěvníci zámku.

Veltrusy, jeden z největších zámeckých parků u nás, staleté stromy, cenná parková architektura s pavilony a můstky, vzácné barokní sochy Matyáše Brauna, reprezentační zámek českého rodu Chotků, který navštívila i císařovna Marie Terezie...to jsou poklady Veltrus v kraji dolního povltaví. Nechybělo málo a tento klenot by navždy podlehl zkáze. Zámek a park Veltrusy se staly po povodni v roce 2002 nejpostiženější kulturní památkou u nás jak do rozlohy, tak do rozsahu a složitosti obnovy. Nebýt soukromých donátorů a nadšenců pořádajících charitativní sbírky a další akce, nikdy by se zámek a park nepodařilo obnovovat.