Jazyková verze

Angličtina
2.7.2013

John Travolta převzal křišťálový glóbus Moser

Americká superstar John Travolta, hrdina Horečky sobotní noci, Pomády či Pulp Fiction – Historky z podsvětí a idol několika generací dívek a žen, převzal v sobotu večer 29. června 2013 z rukou prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Jiřího Bartošky, v hotelu Thermal Křišťálový glóbus Moser za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Ještě předtím se herec mimořádně vřele přivítal s fanoušky na červeném koberci před hotelem Thermal, podával si s nimi ruce a s některými se vyfotografoval.

Při přebírání křišťálové ceny z produkce sklárny Moser poděkoval za přijetí i ocenění své práce. „Díky, mám vás rád, díky, že tady mohu být, a díky, pane Bartoško. Jsem hrdý, že jsem součástí skupiny, kterou jste ocenili, mnozí z nich jsou mí přátelé. Být hercem je zajímavé, je to vždy osobní interpretace odrazu světa, a nemusíte s ní souhlasit. Ale já jsem rád, že vy s těmi mými souhlasíte,“ řekl Travolta.

Později večer si diváci v letním kině mohli připomenout slavnou Pomádu, před jejímž začátkem Travolta divákům dokonce osobně zatančil a den na to herec osobně uvedl svůj nejnovější film Sezóna zabíjení o válečných veteránech. John Travolta získáním křišťálového glóbu Moser rozšířil řady VIP majitelů, mezi něž patří například Susan Sarandon, Jude Law, Robert de Niro, Antonio Banderas, Michael Douglas či Sharon Stone. Karlovy Vary si John Travolta získal svým nesmírně vstřícným a milým přístupem a sklárna Moser je hrdá, že křišťálový glóbus získala právě taková osobnost.

Zdroj: Právo, foto: www.iffkv.cz

John Travolta oceněn křišťálovým glóbem Moser