Jazyková verze

Angličtina
12.11.2013

„Generálka“ na Vánoce s Petrou Janů

Jedna z nejpopulárnějších českých pop-rockových zpěvaček Petra Janů svou kariéru odstartovala v roce 1972 v legendárním divadle Semafor. Za více než čtyřicet let na podiu si získala srdce několika generací fanoušků. Trojnásobná vítězka soutěže „Zlatý slavík“ se s úspěchem věnuje rocku i popu, interpretacím slavných filmových písní nebo skladbám George Gerschwina. Účinkovala v deseti muzikálech, za roli královny v muzikálu „Tři mušketýři“ byla nominována na cenu Thálie.

Na vánočním koncertu Petry Janů 17. prosince 2013 ve Velkém sále pražské Lucerny zazní největší hity zpěvačky i výběr z nejkrásnějších vánočních písní. Jak Petra Janů uvedla na své tiskové konferenci v úterý 29. října 2013, s manželem vánoční svátky neslavili, užívali si je jako období klidu. „Ale na koncertech si dělám Vánoce se svým publikem. Zazní staré pecky, vystoupí hosté a společně se naladíme na vánoční pohodu“, uvedla. Hosty koncertu bude mladý klavírista Petr Ožan, vítěz soutěže „Pianista roku“ a samozřejmě frontman kapely Olympic, Petr Janda. Partnerem koncertu je společnost Moser.

„A abychom ten vánoční stromeček ověsili nějakými bonbónky, na koncertě představím i dvě zcela nové písně. Přijďte, uděláme si generálku na Vánoce“, pozvala přítomné Petra Janů.

V průběhu tiskové konference Petra Janů novinářům předvedla slavnou broušenou vázu „Vějíř“ designovanou v roce 1925 Lotte Moserovou a zároveň vzpomněla na svou návštěvu sklárny Moser. Zde si ruční foukání křišťálu na sklářské huti osobně vyzkoušela a nutno dodat, že s velkým úspěchem. Jak skromně říká, je to dáno zkušenostmi s prací s dechem a bránicí, kterou zpěváci ovládat musejí.

„Generálka“ na Vánoce s Petrou Janů