Jazyková verze

Angličtina
9.6.2017

MOSER SLAVÍ 160. VÝROČÍ VÝSTAVOU V EXKLUZIVNÍCH LONDÝNSKÝCH PROSTORÁCH THOMASE GOODEA

Česká sklářská společnost Moser slaví v letošním roce 160 let od svého založení. Při této příležitosti připravila unikátní kolekci Moser 2017, která je průřezem skvostů inspirovaných její bohatou stošedesátiletou historií. Výroční soubor představila sklárna nejprve domácímu publiku velkolepou výstavou v pražském Obecním domě. Nyní ji mohou spatřit návštěvníci z celého světa ve věhlasném londýnském obchodě Thomas Goode. Ten vystavuje ve svém prostoru pouze nejprestižnější světové řemeslné značky a dodává sklo a porcelán mimo jiné i britskému královskému dvoru.

Výroční kolekce Moser 2017 je první českým souborem, který získal v interiéru Thomase Goodea prostor pro výstavu. Tento londýnský institut je synonymem nejluxusnějšího porcelánu, stříbra a skla z celého světa, přičemž do svého sortimentu řadí pouze ta nejlepší a nejpreciznější umělecká a řemeslná díla.

Náš obchod je hlavním dodavatelem toho nejlepšího skla, stříbra a porcelánu mnoha slavných světových osobností, hlavně několika královských rodin. Držíme si tradici od roku 1827, tedy už 190 let, a zakládáme si stále na luxusu, ruční výrobě a exkluzivitě, které jsou v podstatě hlavními kritérii spojení s prestižní institucí Thomas Goode,

říká současný majitel pompézního obchodu baron Rumi Verjee.

Moser představuje i v moderní době stále velmi tradiční, originální ruční výrobu a řemeslný um, což se stává čím dál větším unikem. Zároveň však dokáže následovat i současné trendy, a proto jsme chtěli ukázat návštěvníkům z celého světa jeho výroční kolekci,

dodává Verjee.

Pro výroční kolekci Moser 2017 byly z historických vzorů sklárny vybrány a současnými mistry oživeny nejkrásnější stylové i nadčasové ukázky sklářského umění napříč 160 letou historií. Díky tomu, že sklářské řemeslo je v Moseru pečlivě předáváno z generace na generaci, vznikla některá díla stejnými originálními postupy jako před více než sto lety. Do souboru však byla zařazena i díla nejmladší designerské generace a hlavně jedinečný křišťálový lustr LUDWIG.

Výstava, na které nechybí ani jedinečný křišťálový lustr Ludwig, bude v institutu Thomas Goode k vidění do září tohoto roku.

Exkluzivní výstava v Londýně