Jazyková verze

Angličtina
25.5.2016

David Linley | Řemeslo je na prvním místě

Pan David Linley, anglický výrobce nábytku, ředitel aukční síně Christie’s ve Velké Británii a zakladatel sítě obchodů LINLEY v Londýně, zahájil na jaře tohoto roku spolupráci s manufakturou Moser. Kromě vybavení vlastních prodejních galerií křišťálem Moser si zástupci obchodu David Linley nechali vyvzorovat exkluzivní kolekci přímo na míru, křišťálovou karafu a sklenice na whisky s logy LINLEY a MOSER. Nejen tuto kolekci osobně představí na jedinečné show nazvané LONDON CRAFT WEEK, v rámci které se prezentuje řemeslné umění světových leadrů v oblasti ruční výroby. Tuto přehlídku lze charakterizovat slovy pana Guye Saltera, ředitele London Craft Week:

Londýn měl dlouho pouze Fashion Week a Design Festival. Nyní je tu Craft Week (týden řemesel). Jedinečné spojení představivosti, osobnostního přístupu, vášně a schopností ukrytých v nejlepších ručně zhotovených produktech.

Taková je i filozofie pana Davida Linleyho, pro kterého je nejdůležitější dát předmětu duši a to ručním zpracováním každého jednotlivého detailu jeho kolekcí nábytku. S tím dokonale souzní i filozofie manufaktury Moser. Pro zajímavost dodejme, že pan David Albert Charles Armstrong-Jones, vikomt Linley, je vnukem krále Jiřího VI. a osmnáctým nástupcem v řadě na anglický trůn po Alžbětě II.