Jazyková verze

Angličtina
14.3.2016

6. ročník Ceny Ludwiga Mosera vyhlášen

Sklárna Moser oficiálně vyhlásila VI. ročník soutěže mladých sklářských výtvarníků „Cena Ludwiga Mosera 2016“. Sklárna MOSER, a.s. oslaví v roce 2017 sto šedesát let od svého založení. Proto se nabízí vytvořit pro toto významné výročí sklárny jedinečný originální design výrobků, který by dle názoru studentů neměl v sortimentu sklárny chybět. Zda se bude jednat o nápojové sety, dekorativní předměty, či umělecká díla, která se dosud ve sklárně nevyráběla, je zcela na těch studentech, co se přihlásí. Hlavními kritérii hodnocení bude originalita, kreativní přístup a inovace. Návrh díla by měl využít jedinečných možností sklárny Moser, kterými jsou pestrá barevná škála skloviny a řemeslné umění broušení a rytí skla s odkazem k tradici.

Soutěž je určena studentům středních, vyšších odborných a vysokých sklářských škol. Vyhodnocení soutěže bude provedeno ve dvou kategoriích. První kategorie střední školy a vyšší odborné školy, druhá kategorie vysoké školy.

Autorovi vítězného návrhu udělí porota finanční odměnu ve výši 15 000,- Kč a týdenní stáž ve sklárně Moser, a.s. v Karlových Varech spojenou s realizací návrhu. Vybrané návrhy a realizovaná díla budou prezentovány v prodejní galerii Moser Na Příkopě 12 v Praze.

Více o soutěži vč. přihlášky ZDE

Více o předchozích ročnících ZDE