Jazyková verze

Angličtina

Moser dává příležitost mladým nadějím

Studujete sklářskou školu? Máte kreativní nápady na realizaci dekorativních broušených a rytých děl? Pak právě pro vás je určena soutěž Cena Ludwiga Mosera, kterou již osmým rokem vyhlásila sklářská manufaktura Moser.

Soutěž je určena pro studenty středních a vyšších odborných škol a studenty vysokých škol. V těchto dvou kategoriích se jí mohou zúčastnit studenti domácích i zahraničních škol. O prestiži Ceny Ludwiga Mosera svědčí fakt, že své kreativní návrhy v uplynulých sedmi letech do soutěže přihlásilo přes 200 studentů z více jak 20 tuzemských i zahraničních škol. Vítězové jednotlivých kategorii se mohou těšit na prize money ve výši 20 tisíc korun. Podstatnější a pro praxi důležitější je týdenní stáž ve sklárnách Moser. Úspěšní studenti budou mít možnost své návrh realizovat. „Mladí výtvarníci získají v Moseru nenahraditelné zkušenosti spojené se vzorováním na huti a s konzultacemi se sklářskými mistry, kteří je nechají nahlédnout do celého procesu tradiční ruční výroby,“ popsal průběh stáže umělecký ředitel sklárny Lukáš Jabůrek. Výsledné práce pak budou vystaveny v pražské prodejní galerii Moser Na Příkopě 12.

A jak na to? Soutěžní návrhy mohou studenti posílat přílohou emailu nebo v tištěné podobě spolu s CD/DVD. Přihláška musí být vyplněná zvlášť ke každému soutěžnímu návrhu. Uzávěrka přihlášek je 30. června a vyhlášení soutěže proběhne v září. Je již tradicí, že v porotě vedle uměleckého šéfa sklárny usedají přední osobnosti umění, designu a architektury. Letošní porotě bude předsedat významná česká architektka působící v Londýně Eva Jiřičná. Soutěžní návrhy s ní budou hodnotit ředitelka UPM v Praze Helena Koenigsmarková, kurátor sbírky moderního a současného skla a keramiky UPM v Praze Milan Hlaveš, ředitel pro odbornou činnost – hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie Jablonec nad Nisou Petr Nový, proděkan pro vnější vztahy fakulty umění a designu UJEP Ústí nad Labem Jaroslav Polanecký, ředitel společnosti Moser František Schneider a členka představenstva Moser Kateřina Zapletalová.

Bližší informace o možnosti přihlášení se do soutěže vč. přihlašovacího formuláře na tomto odkazu