Jazyková verze

Angličtina

Illo Patrik

Illo Patrik

* 1973, Slovensko

Patrik Illo absolvoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě (Oddělení sklářského výtvarnictví, Intermediální ateliér Katedry malby), zúčastnil se zahraničních studijních pobytů ve Velké Británii, Francii a Itálii. Spolupracuje s významnými sklárnami na Slovensku, v České republice a v Polsku, navrhuje design pro přední evropské výrobce užitkového skla, věnuje se experimentálnímu designu a kurátorské činnosti.

Ve své tvorbě spojuje úctu k řemeslu i experiment, design sériových výrobků i tvorbu unikátních artefaktů. Jeho volná autorská tvorba je příznačná svou nadsázkou a humorem, běžným věcem přiřazuje jiný výraz a provokativní smysl, vedle skla pracuje rovněž s dalšími materiály jako je plyš, kůže nebo textil.

Jeho umělecká díla jsou zastoupena v galeriích i soukromých sbírkách v Evropě a v USA. Design, který navrhl, je součástí tisícovek domácností po celém světě. Patrik Illo je nositelem mnohých ocenění za design i vizuální umění, například cena Design Plus (Německo), Národní cena za design - uznání (Slovensko), Dobry Wzor - finalista (Polsko), Cena Oskara Čepana - finalista (Slovensko), Daily Use Articles Trade Fair (CDAFT) - cena za nejlepší design 2014 (Čína) a další.